Szukaj
  • Bartek Gawin

Wylewka anhydrytowa z podłogą drewnianą – dlaczego to idealne połączenie?

Drewniana podłoga to jeden z najtrwalszych i zdecydowanie najbardziej elegancki wybór do salonu, sypialni czy na korytarz. Niech świadczy o tym choćby fakt, że w starych pałacach czy dworkach wciąż można podziwiać układane wieki temu i oryginalne, choć poddawane renowacji, posadzki z desek. To tradycyjne podłoże wymaga dziś jednak nowoczesnego jastrychu, który poprawi jego funkcjonalność, przynosząc wiele korzyści już przy montażu. Jaka wylewka będzie najlepsza i dlaczego?


Elegancki parkiet

Tradycyjna drewniana podłoga jest ponadczasowa i uniwersalna. Wykonana z najlepszych gatunków drzew charakteryzuje się dużą trwałością. Zarówno ze względu na swój elegancki wygląd, jak i wyższą cenę, niż np. wysokiej klasy panele, kojarzona jest z luksusem.

 Gdy parkiet traci po latach na swoim wyglądzie, wystarczą proste zabiegi cyklinowania i renowacji, by przywrócić jego pierwotną świetność. Żeby jednak w pełni wykorzystać wszystkie zalety tego rozwiązania, trzeba postawić na nowoczesny jastrych pod drewnianą podłogę. Na co ma on wpływ i co wybrać?


Wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa samopoziomująca i podłoga drewniana to połączenie idealne. Dzięki swoim właściwościom jastrych po wylaniu staje się równy i nie odkształca się. Dodatkowo, z reguły nie trzeba go dylatować na przeciętnej wielkości powierzchniach!

Wylewki anhydrytowe mogą być wylewane na różnej grubości – od 0,5 do 0,8 cm w zależności od sposobu montowania parkietu. Niezależnie od tego Niezależnie od tego posadzka anhydrytowa wysycha zdecydowanie szybciej, niż inne, co pozwala na szybkie przejście do kolejnego etapu montażu.

Po wyschnięciu jastrych pod parkiet wystarczy odkurzyć i oczyścić. Następnie zostaje on zagruntowany. W zależności od typu podłogi, na posadzkę anhydrytową a pod deski kładzie się folie i podkłady lub bezpośrednio na nią przykleja się parkiet.Zalety jastrychu anhydrytowego

Czy warto zastosować jastrych anhydrytowy pod posadzkę drewnianą? To rozwiązanie ma z pewnością wiele zalet. Należą do nich:

  • Szybkość wylania posadzki;

  • Szybkość schnięcia anhydrytowej wylewki, a co za tym idzie przyspieszenie dalszych prac;

  • Brak zmartwień o zawilgocenie drewna dzięki szybkiemu wysychaniu jastrychu;

  • Możliwość stosowania wylewki anhydrytowej na ogrzewanie podłogowe;

  • Brak potrzeby robienia dylatacji do nawet 300 m2 z ogrzewaniem podłogowym;

  • Uzyskanie idealnie równej posadzki, której nie trzeba później szlifować, by ułożyć deski;

  • Łatwość w przeprowadzeniu dalszych prac i montażu parkietu do posadzki;

  • Bardzo dobra izolacja akustyczna docelowej podłogi drewnianej;

  • Doskonałą izolacja termiczna podłogi drewnianej od podłoża.


Zastanawiając się więc nad podłożem pod podłogę drewnianą, warto postawić na wylewkę anhydrytową. Doskonały efekt osiągnięty w krótkim czasie z pewnością przyspieszy realizację harmonogramu inwestycji i pozwoli przejść do kolejnego etapu wykańczania wnętrz.


Jesteś zainteresowany wylewką anhydrytową lub solidnymi podłogami drewnianymi do Twojego domu lub biura? Skontaktuj się z nami lub zadzwoń: +48 511-755-103247 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Gawin BE, 2019  / www.gawinbe.com

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony. 

Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością Gawin BE